Szabó Tímea és Domokos Gábor cikke a Nature Communications lapban

Tanszékünk két kutatójának legújabb kutatási eredményei a rangos Nature Communications folyóiratban jelentek meg "Reconstructing the transport history of pebbles on Mars" címmel.

Szabó Tímea és Domokos Gábor John P. Grotzingerrel, a Curiosity program tudományos vezetőjével és Douglas J. Jerolmackkal, a University of Pennsylvania geofizikus professzorával együttműködve matematikailag bizonyította, hogy egykor folyó folyt a Marson. A már a földi folyókra megalkotott kopási modell segítségével igazolták, hogy a rover által készített fényképeken folyóvíz által szállított és koptatott kavicsok láthatók.

A teljes cikk a folyóirat honlapján olvasható, az eredményekről az Index.hu készített összefoglalást.

A tanszékünk kutatóival készült interjú az egyetemi honlapon olvasható.