Műegyetem - a Történeti Campus

Megjelent a Műegyetem lágymányosi területén 1909-ig felépült egyetemi épületeket bemutató album, Műegyetem - a Történeti Campus címmel. A kötet angol és magyar nyelven mutatja be a Czigler Győző, Hauszmann Alajos és Pecz Samu által tervezett épületek és helyek történetét.

A kötet szerzői az Építészettörténeti és Műemléki Tanszék oktatói és kutatói: Gy. Balogh Ágnes, Frey György Péter, Kalmár Miklós, Kiss Zsuzsanna Emília, Zsembery Ákos, szerkesztői Lőrinczi Zsuzsanna és Armuth Miklós. A kiadvány a könyvtárban megrendelhető és megvásárolható.

Az Armuth Miklós által szerkesztett Campus könyv két komoly díjat nyert. A Szép Magyar Könyv 2013 Verseny főzsűrije az ismeretterjesztő kiadványok ketegóriájában díjat adományozott a kötetnek, és elnyerte a miniszterelnöki különdíjat is.

Tanszékünk oktatójával, Dr. Armuth Miklóssal a Műhely újságban olvashatunk interjút a könyvvel kapcsolatban.